کمپرسور روتاری شرکت ال جی

کمپرسور روتاری که با نام دورانی پیستونی هم شناخته می شود دارای مکانیزم جابه‌ جایی مثبت و از نوع چرخشی هستند. معمولا در جاهایی که حجم فشار و هوا بالا است، از کمپرسور روتاری به جای پیستونی استفاده می‌‌شود.

کمپرسورهای روتاری دارای مکانیزم جا به‌ جایی مثبت و از نوع چرخشی هستند. در کمپرسور روتاری با گردش 360 درجه ای تیغه ها، عمل مکش و کمپرس ماده مبرد انجام می گیرد، بدین ترتیب وقتی گاز از دریچه ورودی وارد کمپرسور می‌شود ، در اثر چرخش تیغه‌ها و برخورد پره‌ها با گاز، آن را با فشار به سوی لوله‌های خروجی هدایت می کند. کمپرسور روتاری بیشترین استفاده را در ایران دارد.

مپرسورهای روتاری را با ظرفیت‌ های 7000 تا 36000 بی تی یو (BTU) تولید می‌‌کنند. کمپرسورهای روتاری صدای کمتری تولید می‌‌کنند و مصرف بهینه‌ تری دارند یعنی برق کمتری مصرف می‌کنند و به دلیل مکانیسم ساده و استفاده زیاد ان ها در کولرها، هزینه نصب، تعمیر و نگه داری ان ها کمتر است. اما این کمپرسورها دارای ظرفیت کمتری نسبت به دیگر کمپرسورها هستند.

همانطور که گفته شد این گاز بعد از چرخش کمپرسور فشار به مراتب بالاتری نسبت لحظه ورود پیدا خواهد کرد. همین فشار بالا باعث خروج سریع و پرتابی گاز از قسمت خروجی می شود. کمپرسورهای روتاری برای مناطقی که فشار هوا بالاست  مانند شمال و غرب ایران مناسب هستند چرا که این کمپرسور ها در آب و هوای این مناطق بازدهی بالاتری دارد.

مهمترین برند های مورد استفاده در ایران برند ال جی  و سامسونگ و پاناسونیک و توشیبا می باشند .

    odio tempus mattis leo. risus. consequat. elit. eleifend tristique porta.