جانسون کنترل

جانسون کنترل

شرکت جانسون کنترلز یک شرکت چند ملیتی می باشد که مقرر اصلی آن در کشور ایرلند و شهر کرک قرار دارد. این شرکت درزمینه تولید تجهیزات  آتش نشانی و تهویه مطبوع و تجهیزات امنیتی ساختمان ها فعالیت دارد.

در نیمه  سال 2019 میلادی شرکت جانسون کنترل برای بهبود عملکرد 105 هزار نفر را  در بیش از دو هزار منطقه در شش قاره به خدمت گرفت.

جانسون کنترل

جانسون کنترل

در سال 1883 وارن. اس. جانسون که در دانشگاه ویسکانسین وایت واتر فعالیت می کرد موفق به ثبت اولین اختراع ترموستات اتاقی شد. این اختراع به راه اندازی صنعت کنترل ساختمان منجر شد و انگیزه ای برای به وجود آمدن یک شرکت جدید شد.

جانسون و گروهی از سرمایه داران ایالت میلواکی در سال 1885 شرکت جانسون را برای ساخت و تنظیم و  کنترل دمای ساختمان به وجود آوردند.پس از مرگ آقای جانسون درسال 1911 شرکت تصمیم به تمرکز به کنترل دمای ساختمان های غیر مسکونی گرفت.این شرکت در سال 1974 به شرکت جانسون کنترلز تغییر نام پیدا کرد.

شرکت جانسون کنترلز در سال ۲۰۱۳ در فهرست فرچون ۵۰۰ در رتبه ۶۷ از بزرگ ترین شرکت‌های ایالات متحده آمریکا قرار گرفت. این شرکت در فهرست فورچون جهانی ۵۰۰ نیز رتبه ۲۵۱ از بزرگ ترین شرکت ‌های جهان را به خود اختصاص داد.

برندهای York  و Panopti  و Sabroe  و Temp Master  و Metasys از زیر مجموعه های شرکت جانسون کنترلز می باشند.

    ipsum in Aenean ut elit. dapibus